Vrouwenkoor Baba Jaga geeft haar afscheidsconcert Unbeschreiblich weiblich op zaterdag 8 maart, Internationale Vrouwendag, in de Remonstrantse kerk in Haarlem. Met een programma waarin vrouwen een hoofdrol spelen als componist, onderwerp en zangeres.
Onder leiding van dirigent Michelle Mallinger en begeleid door Gerrie Meijers op orgel en piano, voert het koor werken uit van opmerkelijke vrouwelijke componisten: van de vroege, XII-eeuwse muziek van Hildegard van Bingen tot de Duitse romantiek met Fanny Hensel en Clara Schumann.
Nederlandse componisten Hendrik Andriessen en Bernard van Beurden lieten oude Latijnse teksten over Maria doorklinken in het genre van de twintigste eeuw.
Ervaar de rijke cultuurgeschiedenis en schoonheid van deze werken, die de invloed van vrouwen door de muziekgeschiedenis heen laten zien.
Mis dit laatste concert van Baba Jaga niet!
Dirigent: Michelle Mallinger